Cesur bir komedi: Please Like Me | TELEVİZYON

Dizinin ana karakteri Josh, kız arkadaşı Claire ile bir restoranda otururken Claire ayrılmak istediğini hatta Josh’un gay olduğunu düşündüğünü söyler. Sonraki sahnede Josh’un annesinin intihara teşebbüs ettiğini öğreniriz. Buraya kadar anlatınca dram yüklü, “Yaprak Dökümü” tadında bir dizi gelecekmiş gibi dursa da Please Like Me, içinizi ısıtacak, moral bozukluğunuzu düzeltecek, doping gibi bir komedi dizisi.

Fotoğraf: lapazmundial.com

Please Like Me, genel olarak Josh’un gay olduğunu keşfetmesi, yaşadığı ilişkiler, arkadaşları ile ilişkileri ve ailesini konu alıyor. Başrol Josh olsa da dizinin tüm karakterleri çok renkli ve sempatik. Renkleri, müzikleri ve oyuncuların doğallıkları ile gününüzü aydınlatıp sizi kendisine bağımlı hale getirecek, “Ben de bu karakterlerle arkadaş olmak istiyorum.” dedirtecek bir dizi. 20 dakikalık bölümleri çerez gibi tüketmelik.

Her ne kadar komedi dizisi olsa da intihar, akıl hastalıkları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, kürtaj, meme kanseri gibi son derece ciddi konulara da değiniyor ve belki de bu kadar iyi bir dizi olmasının sebebi, bu konuları çok yumuşak ve pozitif bir şekilde ama cesurca işlemesi. Bir de karakterlerin hepsinin son derece dürüst olması.

Dizinin bölümleri adını yiyeceklerden alıyor ve genellikle Clairy Browne & The Bangin’ Reackettes’in “I’ll Be Fine” şarkısı eşliğinde bu yiyeceklerin yapılması ile başlıyor. Sadece birkaç dakika süren bu yemek sahneleri bile yüzünüze kocaman bir gülümseme yerleşmesine yetiyor.

Please Like Me’nin çoğu bölümü Josh karakterini canlandıran Josh Thomas tarafından yazılmış. Yine bölümlerin çoğunda dizinin ikinci önemli karakteri Tom’u canlandıran Thomas Ward da senaryoya destek vermiş. Hatta işin güzel yanı, Josh ve Tom gerçek hayatta da çok samimi arkadaşlarmış. Dizi, onların gerçek hayatta yaşadığı anılardan parçalar da içeriyor. Anavatanı Avustralya’da ödüllere doyamamasına rağmen ne yazık ki sadece dört sezon çekilmiş ve devam etmeme kararı alınmış.

Yorum Yaz

Lütfen yorumuzunu yazın
Adınız