Doğanın göbeğinde Nayino Dağ Evi, Trabzon | GEZİ

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde 2017 Eylül ayında açılan yedi odalı bir butik otel Nayino Dağ Evi.

Trabzonlu İç Mimar ve İnşaat Mühendisi bir çiftin yanlarına yakın bir arkadaşlarını da alıp hayallerini gerçekleştirmesinin sonucu ortaya çıkmış. Evet, bu kısmı kıskanmadan durmak mümkün değil. Çünkü haftanın yarısında Trabzon’da kendi işlerine devam ederken, haftanın diğer yarısı şehirden doğaya kaçıp sevdikleri işi keyifle yapıyorlar.

Rumca sevgili anlamına gelen Nayino‘nun bulunduğu arazide butik oteli sıfırdan inşa etmişler. Trabzon Havaalanı’na araba ile yaklaşık bir saat mesafede, Akçaabat’ın bir dağında, Şahinkayası’nın yanı başında, uçurumun üzerinde bir cennet yaratmışlar. Kaldığınız süre boyunca sıklıkla şu cümleyi kuracağınızı garanti edebilirim: “Buranın Alpler’den ne farkı var?”

Nayino Dağ Evi’nin her bir detayının el ürünü olduğu ve ince bir zevkle hazırlandığı sıklıkla gözünüze çarpıyor. Odaların hepsi son derece sevimli detaylara sahip, bununla birlikte ısınmayla ilgili de herhangi bir şüpheniz olmasın, odalar son derece sıcak.

     

Akşam yemeğinin yendiği bölümde şömine başı tam da orada hayal ettiğiniz ortamı size sunuyor. Bununla birlikte konaklama ücretine akşam yemeği ve sabah kahvaltısı da dahil. Akşam yemeği olarak yine Nayino’nun sahiplerinin kendilerinin hazırladığı Trabzon ve Karadeniz’e özel mezeler ve yiyecekler sunuluyor. Kahvaltıda ise kuymak, mıhlama gibi yöresel lezzetlerin de bulunduğu hem gözünüzü hem midenizi fazlasıyla doyuran bir sofra sizi bekliyor.

 

 

“Peki iyi hoş da ne zaman gidelim?”, “Dağa tırmanılacak, yollar kar buz olmaz mı?” diyorsanız herhalde Karadeniz’de orası biraz şans işi diyebilirim. Yaz yağmurunda, sisli bir bahar havasında bulutların üstünde veya -eğer bizim gibi şanslıysanız- bir Kasım sabahı, Doğu Karadeniz’in bir dağında, etrafta bir önceki haftadan kalan karlar varken, mis gibi güneşli bir havada tişörtlerle kahvaltı ettiğinize durup durup şaşırabilirsiniz. 🙂

 

Özetle, “Hadi kaçalım şehirden, kaostan ve doğanın, oksijenin tam göbeğine düşelim; burası da sanki bir arkadaşın evi gibi olsun.” diyorsanız işte Nayino Dağ Evi orası.

Etrafta dolaşan garsonların olmadığına, otelin sahiplerinin “Hadi siz şimdi dağ yürüyüşü yapın, gelince mangalda sucuk ekmeğiniz hazır.” demelerine şaşırıp akşam onlarla birlikte aynı sofrada kadeh kaldırıp sabah kahvaltıda kendinizi “Durun biz de size yardım edelim.” derken bulacağınız yer Nayino… Gidip kalın ve gidip de dönmek istemeyenler hanesine adınızı yazdırın!

https://www.instagram.com/nayinodagevi/

https://www.facebook.com/nayinodagevi/

Yorum Yaz

Lütfen yorumuzunu yazın
Adınız