Güzel müzik her zaman sizinle! | MÜZİK

”Güzel müzik her zaman sizinle…”

İnsan hayatında her zaman her şey istediği gibi gitmeyebilir, her zaman istenilen şeye ulaşılamayabilir veya o an istenilen yerde bulunulamayabilir. Umutsuzluğa kapılınabilir, stresten barut gibi olunabilir ya da mutluluktan ağlanabilir. Bütün bu ve bunun gibi durumlarda insanın yanında elle tutulamayan, gözle görülemeyen, sadece hissedilebilen ve belli birkaç dakikadan sonra ona kapılıp gidilebilen tek bir şey vardır: Müzik!

Yolculukta, sporda, yemekte, ofiste, alışverişte ve daha buraya eklenebilecek birçok şeyde müziği yanımızda taşıyabiliriz. Şarkılar aynı üzerimize giydiğimiz kıyafetlere, yüzümüze sürdüğümüz kozmetiklere ya da bileğimize taktığımız saate benzer. Çünkü onu sadece bir kez dinlediğimizde bile vücudumuzda oluşturduğu ”şey” fark edilir niteliktedir.

Dinlemeyi tercih ettiğimiz şarkılar aslında bizi oluşturur. Şarkılarda kendimizden bir şeyler bulmak isteriz. En azından bunu her şarkıda bilinçli olarak yapmasak da o anki ruh halimiz bizim için yapar. Müzik gerçekten de ruhun gıdası!

Müzik hakkında konuşacak daha çok şeyimiz var. Hepsini tek bir yazıya ve güne sığdırmadan, lafı daha fazla uzatmadan sizleri çalma listelerimizle baş başa bırakmak istiyorum. TrendTime olarak bir Spotify hesabı açtık ve sizleri hangi durumda, nerede, nasıl olursanız olun yalnız bırakmamaya karar verdik. 🙂

Yayın hayatımıza başlayalı henüz birkaç gün oldu. O yüzden belli başlı rutinlerimiz yok, Sunday Chill dışında. Pazar’ın haftanın son günü olmasıyla getirdiği miskinliği, Sunday Chill adı altında çalma listelerimizle üzerinize biraz daha yapıştırmak isterseniz her Pazar Spotify hesabımıza sizleri de bekleriz!

* Merak edenler için var olan iki çalma listemizi buraya bırakıyorum. Şarkıların tadını çıkarın!

              

Yorum Yaz

Lütfen yorumuzunu yazın
Adınız