Her intihar bir yardım çağrısıdır: Dip | TELEVİZYON

Her intihar bir yardım çağrısıdır.

Dip 2018 Puhutv

Böyle diyor Sahir.

Sahir, İstanbul Emniyeti’ne bağlı olarak çalışan bir psikolog. Kendisi intihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli.

Puhutv‘nin yeni dijital dizisi Dip‘te Sahir’i Poyraz Karayel dizisinden hatırlayacağımız İlker Kaleli canlandırıyor.

Senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın yazdığı ve Altan Dönmez’in yönettiği Dip, ilk üç bölümü ile Puhutv’de yayında.

Dip 2018 Puhutv İlker Kaleli Berrak Tüzünataç

İlker Kaleli’ye eşlik eden oyuncular arasında Berrak Tüzünataç, Neslihan Atagül, Bülent Emin Yarar, Lale Mansur ve Olgun Toker var. Konuk oyuncular arasında Feridun Düzağaç ve Uğur Polat yer alıyor.

İlk üç bölüm itibariyle oldukça olumlu eleştiriler alan dizinin çekimlerinin çoğu gece gerçekleştirilmiş. Dip’in soğuk ve karanlık atmosferine Cem Karaca ve Gaye Su Akyol müzikleri eşlik ediyor.

Sahir, bir gün telefonuna gelen bir ihbarla Bilge’yi bulur. Hayatı sırlarla dolu, gizemli bir bilim kadını olan Bilge’yle tanıştığı andan itibaren Sahir’in önünde yeni ve tehlikeli bir dünyanın kapıları aralanacaktır. İkilinin eşiğinde olduğu bu kapının ardında her sır, yeni bir sırrı doğurmaktadır.

Dip’in bir Netflix dizisi olan Mindhunter ve İskandinavya dizisi olan Bron/Broen ile paralellikler gösterdiği söylenebilir.

Dip’i buradan izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumuzunu yazın
Adınız