Şahsına münhasır bir dizi: Şahsiyet | TELEVİZYON

Netflix ve Blutv gibi platformlara rakip olarak ortaya çıkan ve dizilerin ücretsiz olarak yüksek çözünürlükte yayınlandığı Puhu tv, Fi dizisi ile adını duyurmuştu.

Şahsiyet dizi puhu tv Onur Saylak Hakan Günday

Birbirinden farklı kategoride dizi ve filmlerin sansürsüz yayınlandığı platformun en yeni gözdesi, Haluk Bilginer‘in baş rolünü üstlendiği dizi film: Şahsiyet.

Şahsiyet, Haluk Bilginer

İlk üç bölümünün yayınlandığı Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak.

Onur Saylak, şimdiye dek adını oldukça kaliteli yapımlarla duyuran bir isim. Ödüllü Sonbahar filminin Yusuf’u, Vatanım Sensin’in Yanık Efe’si ve Hakan Günday’ın aynı isimli romanından uyarlanan ve Avrupa’da çeşitli ödüller kazanan Daha filminin yönetmeni.

Şahsiyet’in senaryosu da Türkiye’nin en ünlü ve yaratıcı yazarlarından biri olan Hakan Günday‘a teslim edilmiş.

Cansu Dere, Şahsiyet

Haluk Bilginere’e dizide Şebnem Bozoklu, Ahmet Mümtaz Taylan, Müjde Ar ve İbrahim Selim eşlik ediyorlar.

Şahsiyet, gerek görüntü yönetmenliği gerek jeneriği gerekse hikayesi ile şahsına münhasır bir dizi.

Haluk Bilginer, Şahsiyet

65 yaşına merdiven dayayan eski İstanbul beyefendilerinden Agah Beyoğlu‘nun Alzeimer hastalığı teşhisine karşı hayata aldığı ilginç tutumunu, Haluk Bilginer’in müthiş oyunculuğu ile deneyimliyoruz.

Tango yapan, eşini on yıl önce kaybeden, adliyeden emekli Agah Bey, Beyoğlu’ndaki aşırı kalabalıktan yakınırken arkadaşı ona “Onlar gitmez, sen pılını pırtını toplayıp gideceksin burdan çekemiyorsan!” diyor. Agah Bey’in müthiş bir yanıtı var: “Benim soyadım Beyoğlu, onlar gitsin. Ben hiçbir yere gitmiyorum!”.

Agah Bey, hiçbir yere gitmediği gibi kendine inanılmaz bir yeni hobi ediniyor ve kendi deyimiyle hayatında hiç olmadığı kadar iyi hissediyor.

Agah Bey’in hobisi, cinayet masası ekibinde bulunan Cansu Dere‘yi oldukça terletecek cinsten.

Şahsiyet Puhu tv Onur Saylak Haluk Bilginer Hakan Günday

Şahsiyet, çok iyi yazılmış bir senaryonun, çok iyi oyuncuların ve yönetmenin elinde nasıl filizlendiğinin en güzel kanıtı ve ilk bölüm itibarıyla çok şey vaat ediyor.

Buradan izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumuzunu yazın
Adınız