Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan | KİTAP

Nazlı Gürkaş‘ın seyahat anılarını paylaştığı ilk kitabı Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan raflarda.

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan, Nazlı Gürkaş, Hep Kitap

Hep Kitap tarafından basılan kitapta okur, Ege’nin incisi Yunanistan’ın birbirinden güzel adalarını, sahillerini ve doğal yaşam alanlarını gezerken aynı zamanda kendi kültürümüze çok yakın olan insanların hikayelerini dinliyor, lezzetli yemeklerinin de izini sürüyoruz.

Kitap tanıtımı şöyle:

Belki zor bir seneydi. Belki çok çalıştınız, çok stresli günler geçirdiniz. Belki çok bunaldınız, gündelik işler bile uykularınızı kaçırmaya başladı. Ne olursa olsun bir tatili hak ettiniz. Yaz geliyor; dinlenmek, hafiflemek lazım. Belki de bunu insanların en rahat olduğu, güzel kokuların sızdığı masalardan şen kahkahaların yükseldiği bir ülkede yapmalısınız bu sene. Begonvil kokulu masmavi ülke Yunanistan’da!

Bunun için ihtiyacınız olan en önemli şeylerden biri iyi bir rehber! Sizi kalabalıklardan uzakta, ağaçlara sarılabileceğiniz, masmavi suların içinde tüm stresinizi unutturacak, herkesin geçmediği yollardan geçirecek bir kitap belki. Okudukça içinizi ısıtacak, fotoğraflarıyla büyüleyecek, coşkusuyla aylardır ertelediğiniz tatil planlarınızı gerçekleştirme gücü verecek bir kitap…

İşte seyahati bir sanat olarak gören Nazlı Gürkaş’ın yazdığı Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan tam da aradığınız yol arkadaşı! Cebinizi yakmayacak bol mavili yeşilli bir rota çizmek, Yunanistan’ın en güzel yemeklerini yemek istiyorsanız; daha az turistik, daha fazla yerel deneyim diyorsanız çantanızda bu kitap olmadan yola çıkmayın!

Yazar hakkında:

Nazlı Gürkaş, 1988 yılında Kırklareli’de doğdu. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Hallkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinden mezun oldu. İtalya’da (Pisa), Yunanistan’da (Selanik) ve İspanya’da (Barselona) yaşadı, yüksek lisansını Universitat Autònoma de Barcelona‘da “Gazetecilikte Araştırma ve İletişim” üzerine tamamlandı. Stajlarını Barcelona Metropolitan dergisinde ve Milliyet gazetesi dış haberler bölümünde gerçekleştirdi. 2013 yılından beri Kalem Ajans’ta edebiyat ajanı olarak çalışıyor, çeşitli yabancı dillerden kitapların Türkçeye kazandırılması için çalışıyor.

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan, çeşitli kitapçılardan ve online kitap satış sitelerinden temin edilebilir. Keyifli okumalar.

Yorum Yaz

Lütfen yorumuzunu yazın
Adınız